Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybieranie kasy z bankomatu w Polsce ang karta?
Autor Wiadomość
bako
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 144
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 9:30 pm   Wybieranie kasy z bankomatu w Polsce ang karta?

Witam w srode lece do Krk i mam takie pytanie czy istnieje mozliwosc wyciagniecia kasy w bankomacie w Polsce ang karta(lloyds,karta Visa-od lipca jestem jej posiadaczem)
Jesli ktos wie cos na ten temat prosze o rade
pozatym
Czy bardziej oplaca sie wycanac kase w bankomacie(jesli to mozliwe) czy tez wymiana w kantorze :?:
pozdrawiam
_________________
Kochaj Ojczyzne chocby nie wiem jak przegnita biurokratyzmem
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1423
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 9:35 pm   

jasne ze mozna wybrac w bankomacie i prowizja jest minimalna, jesli to zrobisz w jakims bankomacie euronetu...
a czy sie bardziej w kantorze oplaca...hmm, tego to nie wiem, ale musialbys dzwigac ten worek funtow ze soba :) wszystko zalezy od sredniego kursu NBP...ale wielkich roznic nie powinno byc
_________________
Punk not Dead !
 
 
bako
Stały bywalec


Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 144
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lis 11, 2006 9:43 pm   

No tak ale gdzie u mnie we wsi bankomat Euromatu znajde 8)

A chcialem wyciagnac w oddzale slaskiego :wink:
_________________
Kochaj Ojczyzne chocby nie wiem jak przegnita biurokratyzmem
 
 
paulina_12
Nieśmiały


Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 15
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lis 13, 2006 9:25 am   

mój brat zdziewczyną mieli problemy z wypłata kasy z bankomatu, próbowali w kilku, ale w kasie banku wypłacili bez problemu
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 4:06 pm   

Jestem w Polsce i straciłem sporo funciaków wyplacając w bankomacie EuroCard kasę z karty płatniczej MasterCard (nie kredytowej czy debetowej, przy których oplaty to normalka), wydanej przez NatWest. Nie dość, że pobierają charge od każdej transakcji, to jeszcze wysoką prowizję. Za wypłatę 1.600,-zł, łącznie ściągnęli mi z konta 11,44 funta. To samo jest w przypadku płatności w sklepach. Od każdego zakupu pobierają 0,75 funta charge i procentową prowizję od każdej transakcji, np. za zakupy o wartości 80,-zł pobrali prowizję 0,37 funta! Czyli lącznie do zakupu o wartości 80,-zł dopłaciłem 1,12 funta!
Byc może w przypadku innych kart, np. Visa jest inaczej, ale ja mam tylko MasterCard.

Moim zdaniem wiezienie gotówki jest ryzykowne, ale mniej kosztowne niż korzystanie z karty MasterCard w Polsce. Niebawem będę korzystal z tej karty w innych krajach europejskich i sprawdzę, czy tam również występują te same lichwiarskie opłaty co w Polsce.

Czasami korzystam w Anglii z polskiej karty Visa Electron i prowizje w wysokości 10,-zł płaciłem tylko od wypłaty w bankomacie. Podana kwota była zawsze jednakowa, bez względu na wysokość wypłacanej kwoty. W sklepach kupowałem bez problemu i nie obciążali mnie żadnymi prowizjami czy innymi opłatami.

Wnioski sa na niekorzyść systemu angielskiego.
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 8:56 pm   

W Polsce wypłacałem pieniądze kartą LLOYDS DEBIT CARD VISA ELECTRON z bankomatu WBK. Na wyciągu wyszło, że nie było za to żadnej prowizji a funty przeliczyli po normalnym "kantorowym" kursie czyli 1 funt =5.70pln w lipcu br.
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 9:03 pm   

Czyli prawdopodobnie przyczyna tkwi w rodzaju karty. Visa jest najlepsza.
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 11:20 pm   

Otóż niestety problem tkwi w banku a nie w rodzaju karty. Jak macie jakies doświadczenia z angielskimi kartami w Polsce, bardzo proszę o informacje.
 
 
Dolores
Stały bywalec


Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 10:12 am   

Juz jakis czas tezmu bylam w polsce,ale z tego co pamietam to tez mi nic nie pobrali,a i przelicznik byl dosyc korzystny. Mam konta w natwest i Mastercard.

przepraszam karta to Maestro ;)
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 7:28 pm   Bankomaty

Bristl! Nigdy ale to przenigdy nie wyplacaj kasy z EuroCard'u! Jak pisalem wyplacalem z Lloyds DebitCard Visa Electron z bankomatu WBK i nie pobralo zadnej prowizji. Obecnie jestem znowu w PL i place oraz wypacam z w/w karty w bankomatach nalezacych do roznych bankow. Po powrocie zobacze billing i dam znac na forum czy zaplacilem jakies prowizje. Pozdro.
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1423
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 11:28 am   

Ja nie do konca w temacie, ale placilem ostatnio depozyt za samochod karta kredytowa w komisie i za 100 F zaplacilem 13,7 F oplaty...niezle co !!!
_________________
Punk not Dead !
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Gru 18, 2006 12:30 pm   

Obawiam się, że oplaty za transakcje zagraniczne maja wszystkie angielskie banki i nie dotyczy to jedynie wypłat z bankomatów, ale również wszelkich transakcji przy pomocy kart płatniczych, bez względu na ich rodzaj. Na razie sprawdziłem NatWest i HSBC. Obydwa maja opłaty.
 
 
PinkPigi5
Rozkręca się


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 5:57 pm   

Mój chłopak ma konto w loydsie(karte visa)i bedąc w polsce na święta nie mogł z żadnego bankomatu wypłacić pieniedzy,ale w każdym sklepie mógł płacic karta.Czy ktoś może wie dlaczego nie mógł wypłacać z bankomatu?
 
 
michoo8
Stały bywalec


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 67
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 03, 2007 7:09 pm   sprostowanie...

Niestety ale musze zdementowac to co pisalem kiedys wczesniej o braku oplat za wyplaty karta Lloyds'a z polskich bankomatow... Sprawdzilem dokladnie wyciag, ktory nie dawno dostalem i wyszlo z niego ze za wyplate z bankomatu pobrali mi oplate 2 funty a za platnosc karta za zakupy, 1 funta. Z tego wniosek ze lepiej placic angielska karta w PL gdzie tylko sie da a z bankomatu brac tylko wtedy gdy np idziemy do knajpy na piwo bo w knajpach raczej karta sie nie da placic, chyba ze w ekskluzywnych lokalach ale ja takie omijam szeeeerooookim lukiem ;) Pozdrawiam :)
_________________
Mundus Inversus :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama