Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
HAM Radio
Autor Wiadomość
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 2:24 pm   

Wspomniany wcześniej Alan Ct145
ehhhhh....
Nie wiem co mu się stało...
Było ok, włączam wieczorkiem, a tu... czarny ekran... i nic...
Włączam drugi raz i... na wyświetlaczu ( err )
czyli error...
Długo nie podziałał ale był za piwo , więc... żalu nie ma...
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 3:22 pm   

a to taki mały ręczniaczek. Próbowałeś skontaktować sie z jakimś serwisem? Może to jakas pierdółka.
tu mozesz sobie ściągnąć instrukcje obsługi
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1411181.html
może tam znajdziesz jakieś info. CB przydałoby ci się na droge.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 4:16 pm   

on ma pasmo 145-147MHz
Już działa!
Po problemie...
Zwarcie na klawiaturze. Wlutowałem mu bębenki spod klawiszy od starej komórki i włączył się normalnie... a jeśli chodzi o CB w Europie, to nie jest w ogóle przydatne. Jeździłem zawsze z radiem, i jedynie w PL się sprawdzało...
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 4:21 pm   

Nie polecam korzystania z radyjka na pasmo amatorskie jeśli nie masz licencji, chyba, że do prowadzenia nasłuchów.
Ja się zastanawiam nad montażem mojego FT do auta, bo planuję przejechać się nim do Polski i kto wie, może ktoś po drodze mnie zaprosi na kawę :)
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 4:55 pm   

CB na europę sprawdzi się jeśli masz piątki i zera, i AMy i FMy... Te radyjka sprzedawane w polskich marketach po 100-150zł to szmelc. Nie dość że piszczy, prycha i trzaska w głośnikach, to ... zachowuje się podczas nadawania jak by miało z 1 wata na wyjściu ( a pisze że 4)... Wyjedziesz z polski i już na 19stce masz zniekształcone głosy (Europa zachodnia ma CB w piątkach , +5kHz )... na dodatek, niemcy idą w FMach, a nie AMach.... i se pogadałeś...
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 5:16 pm   

Dlatego mam licencje krótkofalarska i dostęp do pasm KF i UKF gdzie wszystko jest uporządkowane i nie ma różnic w zależności od kraju przez który aktualnie jadę.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 7:00 am   

jo jo...
KF=radio
CB- łoki toki :Vampire:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 8:02 am   

UKF też radyjo :okii:
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 10:57 am   

Dokładnie tak.. Wczoraj dosłyszałem coś bardzo, bardzo dziwnego... na 145,025MHz
mianowicie...,
cytuję:

"towar pod bunkrem!"

-pakuje się?

"czekaj... czekaj... otwiera wrota, na razie stopuj "

-dobra, czekam

"towar w jamie, szykujcie się.."

"oświecił jamę, jedzieszzz... .... jedzieszzz...."

Przypomina mi to ... raczej KRYMINALNĄ i nalot, ale... na tej MHZ??????????????????
Od tej chwili na 145,025 cisza... (radyjko włączone całą noc i kawałek dnia)

Chyba se skaner zaraz fundnę!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A słyszałeś dwa, trzy lata temu we Wrocławiu??? Jakaś skromna mafijka podjeb.... władzy dwa poldoloty. Jednego z kryminalnej, drugiego zajeb... z interwencji gdy Panowie śpieszyli z buta na 4 piętro. Znaleziono później za Wrockiem oba radiowozy w stanie IDEALNYM z małym ALE.
Te ALE to brak radio-telefonów i osprzętu...
Dobre , co?
Teraz wiedzą, czy po nich jadą... :lolek2: :lolek2:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 4:44 pm   

No to miałeś fajny dreszczyk emocji :)
Trudno powiedzieć jaka była przyczyna, że usłyszałeś to co teoretycznie nie powinieneś usłyszeć (jeśli to była Policja to nie ta częstotliwości brak kodowania łączności).

Co do skanera to kiedyś sam się nad tym zastanawiałem. Niestety Policji nie posłuchasz bo obecnie maja taki sprzęt, że jedyny sposób aby ich posłuchać to posiadanie ich radiostacji.
Dobry skaner to wydatek rzędu 2-2,5 tyś złotych ale za to przy dobrej antenie można sobie posłuchać. Możesz też poszukać w ofercie tzw. odbiorników globalnych.

No cóż, informacja to podstawa a najwidoczniej chłopcy z tej skromnej Wrocławskiej mafii pomyśleli i zamiast kombinować ze skanerami postanowili zadziałać inaczej.
W okolicy mojego rodzinnego miasta też było kilka podobnych kradzieży ale złodzieje wykazali się niestety brakiem przygotowania technicznego. Nie sprawdzili wcześniej jakim sprzętem dysponuje policja i ukradli ale tylko sam tzw. manipulator bo całe radio było zamontowane w bagażniku radiowozu :mrgreen:
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 7:14 am   

Nie, nie... Z tego co mówili, to skubneli komplet, od panelu po radyjko z przewodami i antenami. Nie wiem na jakiej MHz działa Policja. 100m od domu mam komisariat i sporo anten od nich. Może to były zagłuszenia z przemiennika?
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 7:24 am   

Dlatego musieli rąbnąć całe auto żeby na spokojnie wszystko wymontować.
Możliwe, że to co słyszałeś to po prostu jakieś wzbudzenie odbiornika chociaż biorąc pod uwagę ich system kodowania łączności powinieneś słyszeć tylko fale nośną czyli żadnego głosu. Może to była szybka akcja i usłyszałeś rozmowę drużyny operacyjnej która używa nadajniki bardzo małej mocy do komunikacji pomiędzy sobą.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 8:18 am   

Gdyby to było profesjonalne radio z kartą CCAT (kodowanie) to nie ma szans usłyszeć czegokolwiek. Testowałem sobie kiedyś radio z naszej firmy autobusowej. Zwykła Motorolka GM350 na częstotliwości około 78-80MHz właśnie w CCAT i tak jak mówisz, sama nośna i zero modulacji... Modulacja szła w innej MHz i była słyszalna dopiero w połączeniu z nośną... Dziwne , co? Policja pewnie ma lepszy sprzęcior. A Ci z Wrocławia...., he he
po cholerę wydawać 5000-8000zł na Allegro jak szybciej da się zawinąć auto?
i nie sądzę, by Policja zmieniła MHZ po tym fakcie, a nawet i gdyby, to... sprawny elektronik mając już sprzęt to i tak go przestroi. Tylko po co? Skąd klucz transmisji??? W kluczu nadajnik wysyła informacje zmienną co WCIŚNIĘCIE MIKROFONU! Jest tam info, na jakich MHz będzie dalsza korespondencja. Mój znajomek SP2??? walczy już 2 rok i jak na razie , słucha sobie jedynie Straż Pożarną, wszystkie odnogi Pogotowia, oraz sporo firm taksówkowych lecz nie z Warszawy (Ci już dawno tylko w DTMFie chodzą). Stacjonarki bazowe np. w Olsztynie (TAXI) są słyszalne w Warszawie (400-450MHz), samochodów nie słychać... i z tego co już wiem, to takie instytucje jak Stołeczna, UOP, CBŚ itp. mają radia z nadawaniem pakietowym. Wyobraź sobie, że nie idzie tam dźwięk! Radio zgrywa we flasha dźwięk z mikrofonu, pakuje w paczkę, koduje i wysyła do odbiorcy! Tak jak byś wsadził w winRara mp3 i wysłał netem! Po drugiej stronie dekoder odpakowuje to, wysyła do głosnika... Taki numer! Teraz bądź tu mądry, i pozbieraj te paczki do kupy!
Przypuśćmy że plik : JAK SIĘ MASZ? JUŻ JADĘ! ma 150-200kB. W pierwszej kolejności jest zakodowany... pokrojony na np. 5 kawałków, i wysłany na różnych częstotliwościach. Wyobraź sobie, że nadawanie jest na 550-600MHz, odbiór paczki nr.1 na 300MHz, paczki nr.2 na 350MHz, itp. itd. i to praktycznie z opóźnieniem mniejszym jak 1sek! Nie ma szan w zaciszu domowym na złapanie tego z powietrza.
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 8:55 am   

Koledze z SP2 możesz powiedzieć żeby dał sobie spokój z próbami rozkodowania. Policja korzysta z systemu TETRA http://pl.wikipedia.org/wiki/TETRA którego jeszcze nikt nie rozkodował.
Co do dalszej twojej wypowiedzi, to własnie wymyśliłeś Packet Radio ale muszę cię zmartwić, to juz działa od lat http://pl.wikipedia.org/wiki/Packet_Radio
Poza tym krótkofalowcy zainteresowani emisjami cyfrowymi mają do dyspozycji:
SSTV http://pl.wikipedia.org/wiki/SSTV
PSK http://pl.wikipedia.org/wiki/Phase_Shift_Keying
HELL http://pl.wikipedia.org/wiki/Hellschreiber
PSK31 http://pl.wikipedia.org/wiki/PSK31
RTTY http://pl.wikipedia.org/wiki/RTTY
MFSK http://pl.wikipedia.org/wiki/MFSK
PACTOR
AMTOR
QAM http://pl.wikipedia.org/wiki/QAM

Jest tego mnustwo i powoli tworzy sie wąska specjalizacja wśród zapaleńców.

Jako ciekawostke mogę dodać, że to, że rozmawiasz przez komórkę zawdzięczasz krótkofalowcom, którzy tworząc sieć stacji przemiennikowych dla własnych potrzeb stali sie prekursorami łączności telefonii komórkowej.
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 9:00 am   

No widzisz... ile można się dowiedziec po przesiadce z 10m na 2metry? :mrgreen:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 3:09 pm   

no 10m też są krótkofalowcy więc zbyt daleko nie musisz się przesiadać :mrgreen:
Praktycznie większość łączności cyfrowych to na KF ma miejsce
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 3:34 pm   

cyfrowych?
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 3:37 pm   

tak cyfrowych. Zdziwiony jesteś?
 
 
 
omega1980 


Wiek: 34
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 365
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 3:39 pm   

no a nie? jam jest do analogu przyzwyczajony...
nośna + modulacja w AM i basta :mrgreen:
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 3:41 pm   

a to takie też są :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 22
Reklama