Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria galeria czat Forum
 Ogłoszenie 
Uruchomiliśmy nowy serwis - KLANY Teraz można zakładać swoje własne grupy, zarządzać forum, plikami i wiele więcej...
zaproś znajomych o podobnych zainteresowaniach.
infolinia.org/klany

Poprzedni temat «» Następny temat
macierzyńskie a transfer w pracy
Autor Wiadomość
marzencia09 
Niemowa


Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 4:29 pm   macierzyńskie a transfer w pracy

Witam i proszę o pomoc
Mianowicie jestem w 9 tyg ciąży pracuje w swojej obecnej firmie( opieka nad ludzmi strszymi lub niepelnosprawnymi) prawie od dwoch lat i musze wiedziec czy nie bedzie problemu z wyplacaniem mi macierzyńskiego jesli okolo dwa miesiace temu dowiedzielismy sie ze nastepuje redukcja firm i zostaje tylko 10 najlepszych, ale pracy nie utracimy tylko zostaniemy automatycznie przeniesione do firmy ktora zajmie sie opieka na danym terenie. Wiec ja postanowilam ze zostaje na swoim terenie ze swoimi pacjentami i bede przeniesiona. Dyrektorka mojej firmy powiedziala ze to jest transfer i wszystkie nasze dane i dokumenty pzrechodzą automatycznie, ale zastanawiam sie jak to bedzie wygladac w przypadku wyplacania macierzynskiego. Dodam ze w moim obecnym kontrakcie jest mowa ze macierzynskie firma placi. a po tym transferze ktory ma nastapic za okolo dwa lub trzy tyg bede pracowala na dokladnie takich samych warunkach.
Prosze o pomoc i dziękuję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dawid 



Wiek: 29
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 562
Piwa: 8/2
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 10:31 pm   

Nasz ekspert jest na urlopie do 3 wrzesnia, prosimy o cierpliwosc.
_________________
_______________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 59
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:00 pm   Re: macierzyńskie a transfer w pracy

marzencia09 napisał/a:
Witam i proszę o pomoc
Mianowicie jestem w 9 tyg ciąży pracuje w swojej obecnej firmie( opieka nad ludzmi strszymi lub niepelnosprawnymi) prawie od dwoch lat i musze wiedziec czy nie bedzie problemu z wyplacaniem mi macierzyńskiego jesli okolo dwa miesiace temu dowiedzielismy sie ze nastepuje redukcja firm i zostaje tylko 10 najlepszych, ale pracy nie utracimy tylko zostaniemy automatycznie przeniesione do firmy ktora zajmie sie opieka na danym terenie. Wiec ja postanowilam ze zostaje na swoim terenie ze swoimi pacjentami i bede przeniesiona. Dyrektorka mojej firmy powiedziala ze to jest transfer i wszystkie nasze dane i dokumenty pzrechodzą automatycznie, ale zastanawiam sie jak to bedzie wygladac w przypadku wyplacania macierzynskiego. Dodam ze w moim obecnym kontrakcie jest mowa ze macierzynskie firma placi. a po tym transferze ktory ma nastapic za okolo dwa lub trzy tyg bede pracowala na dokladnie takich samych warunkach.
Prosze o pomoc i dziękuję


Witam Pania,

Dziekuje za pytanie. Pozwoli Pani, ze odpowiem krotko. Nie powinno byc zadnych problemow z przyznaniem urlopu. Prosze tylko pamietac, ze nalezy stosunkowo wczesniej poinformowac pracodawce o checi skorzystania z urlopu maciezynskiego i podac date od kiedy ma byc wyplacane swiadczenie.

Pozdrawiam

Pawel

Polpen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marzencia09 
Niemowa


Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 3:31 pm   

Bardzo dziękuję za odpowieź i pozdrawiam :okii:

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2008 3:36 pm ]
Jeszcze chciałam Pana zapytać czy można pracodawcę poinformować o ciąży listownie czy lepiej spotkac się twarzą w twarz i ustalić wszystko osobiście? Jeśli listownie co powinno się w takim liście znaleźć? czy ma Pan może wzory takich listów? pozdrawiam i dziękuję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 59
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 11:20 am   

marzencia09 napisał/a:
Bardzo dziękuję za odpowieź i pozdrawiam :okii:

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2008 3:36 pm ]
Jeszcze chciałam Pana zapytać czy można pracodawcę poinformować o ciąży listownie czy lepiej spotkac się twarzą w twarz i ustalić wszystko osobiście? Jeśli listownie co powinno się w takim liście znaleźć? czy ma Pan może wzory takich listów? pozdrawiam i dziękuję


Ciesze sie ze moglem pomoc.

Najlepiej poinformowac na pismie i kopie listu zachowac dla siebie. List powinien zawierac:

1. Informacje, ze jest Pani w ciazy
2. Spodziewana date porodu
3. Date od kiedy chcialaby Pani udac sie na urlop maciezynski (Ordinary Maternity Leave)

Pracodawca moze poprosic o kopie MAT B1, certyfikatu, ktory otrzymuje Pani od doktora okolo 20 tygodnia ciazy. Certyfikat ten potwierdza spodziewana date narodzin dziecka.

Pozniej moze Pani zmienic date udania sie na urlop ale trzeba 28 dni przed nowym terminem poinformowac pracodawce.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marzencia09 
Niemowa


Dołączyła: 28 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Manchester (Anglia)
Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 12:21 pm   

Dziękuję Panu serdecznie to bardzo pomocne dla mnie, pozdrawiam :brawoo:

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 7:47 am ]
Proszę jeszcze napisać jak cała procedura załątwiania maternity pay wygląda, kiedy już złożyłam informację pisemną o ciąży. Co dalej powinnam otrzymać jakieś potwierdzenie od pracodawcy? czy ja jeszcze muszę cos im dostarczyć, a może teraz to już wszystko na ich głowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama