Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
rezydent-formularz-potrzebny
Autor Wiadomość
kornel.krasowka
Niemowa


Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 5
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 9:27 pm   rezydent-formularz-potrzebny

pilnie poszukuje strony
_________________
dvd samochodowe 4mies.RIPPSPEED.100f. sprzedam.
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 10:52 am   

Czy chodzi o te strone?

http://www.ind.homeoffice... ... unationals
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 11:14 am   

wlasciwie to ta rezydentura mnie zaciekawila. Pauludek mowilas ze aplikowalas i dostalas rezydenture, jak to wyglada?Czy wlasciwie jest nam to do czegos potrzebne? Czytalem info ze rezydenture otrzymuje sie automatycznie (bez aplikowania) rok po zrejestrowaniu sie w WRS, i ze np do aplikowania o brytyjski paszport potrzebne jest 5 lat rezydentury, tak wiec w tym wypadku 5 lat po aplikacji w WRS mozna aplikowac o paszport, bez zbednego wypelniania wnioskow o rezydenture. Prosze rozwiej moje watpliwosci.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 11:39 am   

Po roku przebywania w UK i ciaglej pracy (z przerwa nie dluzsza niz 30 dni) mozesz ubiegac sie o rezydenture, nie odbywa sie to uutomatycznie tylko trzeba wyslac wypelniony spory formularz i mase dokumentow (czas oczekiwania tez jest dlugi , osobiscie czekalem 3 miesiaqce) po otrzymaniu tego dokumentu po nastepnych 4 latach mozna wypelnic kolejny formularz i starac sie o przyznanie obywatelstwa...

[quote="naimad":wjyv4mql]wlasciwie to ta rezydentura mnie zaciekawila. Pauludek mowilas ze aplikowalas i dostalas rezydenture, jak to wyglada?Czy wlasciwie jest nam to do czegos potrzebne? Czytalem info ze rezydenture otrzymuje sie automatycznie (bez aplikowania) rok po zrejestrowaniu sie w WRS, i ze np do aplikowania o brytyjski paszport potrzebne jest 5 lat rezydentury, tak wiec w tym wypadku 5 lat po aplikacji w WRS mozna aplikowac o paszport, bez zbednego wypelniania wnioskow o rezydenture. Prosze rozwiej moje watpliwosci.[/quote:wjyv4mql]
_________________
Punk not Dead !
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 11:54 am   

Brzozzi, ty aplikowales?
Wiem ze Pauludek aplikowala wiec moze tez zajmie glos w dyskusji.
Brzozzi: masz jakis link (strona rzadowa, Home Office) gdzie jest napisane ze status rezydenta otrzymany po zlozeniu dokumentow jest KONIECZNY do ubiegania sie o obywatelstwo, a nie POZADANY?
To ze jest pozadany i ulatwia sprawe to sam wiem, ale czy jest KONIECZNY i NIEZBEDNY.
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 11:59 am   

Brzozzi juz troszke rozwial pewnie Twoje watpliwosci - o status rezydenta ubiegac sie mozesz ale nie musisz po roku od zarejestrowania sie w WRS. Tak jak mowi Brzozzi, trzeba wyslac mase papierow (ale zadnych nadzwyczajnych, proof of adress, payslips, etc) i wypelnic dlluuuuugasny formularz, no i odeslac paszport/dowod. Ja czekalam rowniez ok 2.5-3mies. Procedura jest bezplatna.
Starac sie o brytyjski paszport mozesz po pieciu latach udokumentowanego mieszkania/pracowania/placenia podatkow w UK. Nie potrzebna jest do tego karta rezydenta, musisz byc po prostu w stanie udowodnic ze spelniasz powyzsze kryteria. Tak mi sie wydaje.. nie jestem pewna, poczytaj na HM.
Scott czeka juz na rezydenture trzeci miesiac i wyglada na to ze jeszcze sobie poczeka. Wiec jestesmy uziemieni.
 
 
naimad
Uzależniony


Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 298
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 12:04 pm   

Pauludek: dzieki za odpowiedz. To jest najciekawszy fragment"Starac sie o brytyjski paszport mozesz po pieciu latach udokumentowanego mieszkania/pracowania/placenia podatkow w UK. Nie potrzebna jest do tego karta rezydenta, musisz byc po prostu w stanie udowodnic ze spelniasz powyzsze kryteria. Tak mi sie wydaje.. nie jestem pewna, poczytaj na HM", tez mi sie wydaje ze jest to pozadane ale nie konieczne, ale ile stron tyle wersji. Nawet na Home Office sa niezbyt "scisli", w tym linku co podeslalas przeciez napisali, ze "prawo do mieszkania w UK maja ci ktorzy nie potrzebuja pomocy spolecznej", czyli wszyscy co aplikowali o benefity powinni byc wydaleni lol. Napisze do Home Office, moze ktos bedzie umial udzielic dokladnej informacji i sie pod tym podpisze. Dzieki
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 12:09 pm   

Aplikowalem....dlatego zabralem glos...a poczytaj sobie (ale wyglada na to ze nie jest konieczny) :
http://www.ind.homeoffice... ... unationals
[quote="naimad":23gncn2y]Brzozzi, ty aplikowales?
Wiem ze Pauludek aplikowala wiec moze tez zajmie glos w dyskusji.
Brzozzi: masz jakis link (strona rzadowa, Home Office) gdzie jest napisane ze status rezydenta otrzymany po zlozeniu dokumentow jest KONIECZNY do ubiegania sie o obywatelstwo, a nie POZADANY?
To ze jest pozadany i ulatwia sprawe to sam wiem, ale czy jest KONIECZNY i NIEZBEDNY.[/quote:23gncn2y]
_________________
Punk not Dead !
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 12:31 pm   

pare cytatow:

To ten fragment o benefitach:
European Community law gives EEA nationals a right to live and work in the United Kingdom. This is known as a right of residence and you have a right of residence if you are exercising Treaty rights in the United Kingdom. Treaty rights include: employment, self-employment, study or economic self-sufficiency, i.e. you have sufficient funds to support yourself without recourse to public funds (including Income Support, Housing Benefit and Council Tax benefit).

Tutaj o tym ze nie trzeba koniecznie starac sie o rezydenture by tu mieszkac:
EEA nationals are [size=150:25ly86gt][b:25ly86gt]not required [/b:25ly86gt][/size:25ly86gt]to have such a certificate in order to reside in the UK or to exercise any of their other rights under European law, such as the right to work or be self-employed in the UK.

co potrzeba do stalej rezydentury po 5latach:
You will have acquired a right of permanent residence if you have completed 5 years residence in the United Kingdom during which time you have either been in employment, self-employment, been a student, or been economically self-sufficient.

to jest ciekawy fragment ze strony o naturalizacji:
Since 30 April 2006, EEA nationals (or their family members) who have been exercising free movement rights in the UK for a continuous period of five years will, at the end of that 5 year period, be automatically entitled to permaent residence in the UK and will not need to obtain indefinite leave to remain in the United Kingdom before applying for naturalisation. EEA nationals (or their family members) who completed the "5 year" period before 30 April 2006 will have acquired permanent residence on 30 April 2006.EEA nationals who are not applying on the grounds of marriage to a British citizen should also have had permanent residence for 12 months before applying.
Czyli tak naprawde mozna sie ubiegac po szesciu latach?
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Gru 14, 2007 12:32 pm   

Jeszcze jeden link o naturalizacji:
http://www.ind.homeoffice... ... advice/bn7
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 19
Reklama