Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
wyladujemy na bruku pomocy
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Wto Lut 15, 2011 11:06 am   wyladujemy na bruku pomocy

Witam , mam problem i nie wiem gdzie się z tym zgłosić , koleżanka podała mi adres konsulatu polskiego więc pisze. Jesteśmy parą 36 i 25 lat , Hanna i Krzysztof, mieszkamy w Exeter w UK. W chwili obecnej mieszkamy na pokoju mieszkalnym ale ja jestem w ciąży i właściciel prosił, żebyśmy po urodzeniu dziecka opuścili lokal i tu zaczyna się nasz problem . Mój partner pracuje tutaj 2 rok na kontakcie , zarabiając 1050 funtów , z tego utrzymuje nas dwoje , płaci za mieszkanie jak i wysyła alimenty do Polski ( bo stąd pochodzimy ) starszej córce w kwocie 200 funtów miesięcznie , za pokój płacimy 500 funtów z opłatami .Ja niestety nigdzie nie pracuje, bo okazało się po moim przyjeździe że jestem w ciąży i to na dodatek zagrożonej . Nasza znajomość języka jest marna , ale z tego co dowiedzieliśmy się od rodaków nie przysługują mi żadne pieniądze na dziecko i w czasie ciąży , nie posiadam świadczenia Homework ani Inshurance. Jak urodzi dziecko co mamy zrobić. na to wygląda , że pójdziemy na bruk , bo nie mamy szans finansowych na znalezienie mieszkania tym bardziej pokoju ( dużo osób nie chce małych dzieci ) a nie chcielibyśmy się rozdzielać , tzn abym ja wróciła do Polski , chcemy aby dziecko wychowalo się w pełnej rodzinie, a z tego co dowiadywaliśmy się w Job Center są długie kolejki na socjalne mieszkanie bądż pomieszczenie , choć my byśmy chcieli obojętnie jaki kąt dla naszego dziecka i dla nas . Moja partnerka przez to nie spi po nocach jest coraz bardziej zestresowana . zaczyna myśleć o wyjeżdzie , a ja bardzo chciałbym dać prawdziwy dom , ale z obecnej pensji nie stać mnie na wynajem dużego mieszkania agencyjnego , Proszę o pomoc , Zdesperowani rodzice
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 11:51 am   

Witam!
Myślę że w tym wątku wypowie się ekspert i coś Wam sensownego doradzi.
Ja jednak od siebie proponuje, w pierwszej kolejności udać sie do biura Citizen Advice.
Postarajcie się przed wizytą o kogoś do pomocy, kto zna język.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 12:57 pm   

Usiąść i narzekać, że zbyt długie kolejki, bo Polacy powiedzieli, że nie wiem, co zrobić, bo wylądujemy na bruku - jakie to typowo polskie :027:

Zastosować się przede wszystkim do rady Cenzora, poszukać nowego mieszkania, za 500 f miesięcznie można spokojnie dwusypialniowego flata wynająć, a nie pokój.

Jak najszybciej załatwić incurance, jest bezpłatny, dowiedzieć się w CAB o zasiłki, jakie się należą, od kiedy i w jaki sposób je załatwić.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 1:27 pm   

anieliczka napisał/a:
Usiąść i narzekać, że zbyt długie kolejki, bo Polacy powiedzieli, że nie wiem, co zrobić, bo wylądujemy na bruku - jakie to typowo polskie :027:

Zastosować się przede wszystkim do rady Cenzora, poszukać nowego mieszkania, za 500 f miesięcznie można spokojnie dwusypialniowego flata wynająć, a nie pokój.

Jak najszybciej załatwić incurance, jest bezpłatny, dowiedzieć się w CAB o zasiłki, jakie się należą, od kiedy i w jaki sposób je załatwić.

Dodam że o zasiłki można otrzymać najrzetelniejszą odpowiedź w Jobcenter, przy okazji dadzą od razu tłumacza w czasie rozmowy telefonicznej.
TUTAJ jest stronka online Jobcenter. Określasz w nim lokalizacje, i znajdujesz kontakt odpowiedni dla Ciebie, do Twojego miejsca zamieszkania.
Lub spróbuj tego nr. 0800 055 6688 i powiedz na początku że musisz mieć tłumacza ponieważ nie mówisz po angielsku.Mówcie tylko i wyłącznie o sprawach które dotyczą benefitów, i zapytajcie jakie sie Wam należą.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
mick 
Stały bywalec


Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 63
Skąd: Swansea (Walia)
Wysłany: Sro Lut 16, 2011 11:49 pm   

Jak mieszkaja w Londynie to za £500 nic nie znajda, choc zarobki swiadcza raczej o tym ze mieszkaja na glebokiej prowincji.
Zasilki jak najbardziej sie naleza bo w swietle tutejszego prawa jestescie rodzina.
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 3:08 am   

mick czytaj uwaznie. Oni nie nieszkają w Londynie ale w Exeter.
A tak przy okazji, nie wszystko co poza Londynem to prowincja
 
 
 
artur78-78 
Niemowa


Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Huntingdonshire (Anglia)
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 8:09 pm   

podaj nr tel :okii:

[ Dodano: Sob Lut 19, 2011 8:11 pm ]
podaj nr tel moze cos poradze
 
 
Gość

Wysłany: Sro Lut 23, 2011 2:29 pm   

ale mój numer telefonu?? bo nie rozumiem
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Lut 23, 2011 8:43 pm   

tak, wychodzi na to, żebyś w mailu (prywatnej wiadomości) podała swój nr telefonu, a kolega artur78-78 zadzwoni do Ciebie.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 4:08 am   

Anonymous napisał/a:
ale mój numer telefonu?? bo nie rozumiem

możesz podac numer telefonu koleżanki ale to chyba ty potrzebujesz pomocy więc raczej sugerowałbym abys podała swój numer telefonu (najlepiej w przeslij w prywatnej wiadomości)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 21
Reklama