Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Dawid
Wto Mar 30, 2010 5:02 pm
zwrot podatku
Autor Wiadomość
makulska83
Gość
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 11:47 am   zwrot podatku

dzien dobry, mam pytanko czy mozliwy jest zwrot podatku za ostatni rok 08/09 oraz za poprzednie lata rowniez? moj chlopak pracuje w zbyt dziwnej fabryce gdzie nikt nie ubiegal sie o zwrot a jak poszlismy do revenue to rowniez zostalismy odeslani, na wydrukach P60 widnieje kwota do zwrotu a wiec nie wiem gdzie mam sie udac??? prosze o pomoc
 
 
Nemezis 
Ekspert w Infolinia.org


Wiek: 33
Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 6:54 pm   

Witam serdecznie. Pomimo szczerych checi, nie jestem w stanie udzielic Pani odpowiedzi na to pytanie. Moja wiedza, w mniejszym lub wiekszym stopniu, obejmuje problemy natury prawneja zwrot podatku niestety do niej nie nalezy. Osobiscie zadzwonilabym do HM revenue & Customs i jesli nie do konca bylabym przekonana co do ich racji to zapewne udalabym sie do CAB (Citizen Advice bureau) poniewaz oni maja specjalistow, ktorzy powinni byc w stanie udzielic konkretnej odpowiedzi.
Adresy i numery telefonow zarowno do HM Revenue jak i najblizszego CAB mozna latwo znalezc w internecie. Pozdrawiam i zycze powodzenia!
 
 
 
Adam
Gość
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 2:54 am   

Na P60 widnieje kwota zapłaconego podatku, a nie należnego zwrotu.
To że podatek pobrano, nie oznacza że będzie on zwrócony. Niestety ale państwo nie po to pobiera podatki żeby później je zwracać.

Zwrot jest możliwy tylko w przypadku gdy w jakiś sposób pobrano za dużo podatku. Można to samemu dość łatwo sprawdzić. Na listentotaxman com wpisujemy łączne dochody osiągnięte w ciągu roku podatkowego (przepisujemy z P60 a jeżeli mieliśmy kilka prac sumujemy z wszystkich) i pokazuje się nam należny podatek, który porównujemy z kwotą podatku wykazanego znów na P60 (uwaga jak w nawiasie powyżej). I teraz oczywiście jeżeli to co zapłaciliśmy przewyższa to co się należało mamy prawo do zwrotu nadpłaty (idziemy lub dzwonimy do urzędu skarbowego), a gdyby się okazało że zapłaciliśmy za mało też powinniśmy się skontaktować żeby dopłacić, ale w praktyce jeżeli tego nie zrobimy, a nie jesteśmy milionerami, ujdzie nam na sucho.

Dodam jeszcze że kwota wolna od podatku w ub. roku to Ł6475 czyli kto zrobił mniej a pobrano mu podatek może odzyskać wszystko. Kwota wolna przysluguje każdej osobie oddzielnie, co oznacza że nie ma opcji dzielenia się dochodami z małżonkiem ani dziećmi jak to jest w Polsce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama