Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska agencja CSA Llanelli!
Autor Wiadomość
kamila87 
Stały bywalec
milka

Wysłany: Pią Mar 05, 2010 4:13 pm   Polska agencja CSA Llanelli!

Od 10 miesiecy jestem zatrudniona przez ta agencje , ale tak na prawde tylko dlatego że byłam zdesperwana!!! Ale po takim czasie pracy w tutejszej fabryce moge stwierdzić , że CSA należy sie medal w oszukiwaniu swoich pracowaników oraz w okradzaniu za razem !!! Uważajcie nie rejestrujcie sie w tej agencji!!!!

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 6:22 pm ]
Agencja CSA to banda oszustow i wyludzaczy. Oferuja prace, za najnizsze stawki, kompletnie nie szanuja ludzi, ktorzy czasem pod grozba zwolnienia pracuja po 18 godzin na dobe i pozniej o godzine 7 po uplywie 3-4godzin musze spowrotem wracac do pracy. Prawo lamane jest nagminnie, a wszystko z poklaskiem fabryki Dawnpack w CrossHands, ktora z nimi wspolpracuje przy tym procederze.
Nie chce juz mowic o tym co trzeba zrobic, zeby tam pojechac i dac sie ponizac za marne grosze, otoz trzeba sie zglosic do ich wiesniackiego biura w Zychlinie, zaplacic za zalatwienie pracy 2000zl (biora te pieniadze pod przykrywka za przejazd) i czekac.....moze sie zglosza. Ocencie sami.

Dawid 

Wysłany: Pią Mar 19, 2010 9:06 pm   

od razu na policje, agencje do sadu pracy o odszkodowanie, mobing i co sie tam jeszcze da, ale najwazniejsze to zbiorowo.

Ja tym argumentem postraszylem swoja agencje ProCare w Cardiff - od razu pomoglo i za pare dni mialem pieniadze na koncie

PAL HAJS
Gość
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 8:21 pm   

WIEC TAK POWIEM ZE PRACOWALEM DLA TEJ AGENCJI PRZEZ 1.5 ROKU I NIE MIALEM ZBYTNIO Z TA AGENCJA PROBLEMOW KTO SZUKA PROBLEM TEN ZNAJDZIE (DROGA PANI!!) I BYNAJMNIEJ Z MOJEJ STRONY NIE MAM JEJ NIC DO ZARZUCENIA A JAK MI WIADOMO W DOWN GROUP TO MY RODACY JAK ROBOTY NIE MA ZLE A JAK PROSZA A NIE KARZA JAK TO PANI NAPISALA , ZOSTAC NA NADGODZINY TO WYPINACIE SIE I NIE CHCECIE ZOSTAC WIEC KORW....O CO CHODZI NO SORRY ALE JAK TAK ZLE TO DROGA WOLNA A JA I TAK TAM WROCE BAJO PISAL .....POWODZONKA :laugh: :brawoo: I NIE PLACZ :chlip:

A PO 2 DZIEKI CSA WIELE LUDZI ,WIELE RODZIN MA PRACE JUZ BEZPOSREDNIO NIE PRZEZ AGENCJE ALE MUSIELI JAKOS SIE TAM DOSTAC A DZIEKI KOMU??? HEHEHE KUMASZ????

Dawid 

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 9:08 pm   

Przypominam o obowiązującej net etykiecie i zasadach na tym forum.

nie piszemy z duzej litery calych zdan!!!

Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..

Wysłany: Sob Mar 20, 2010 10:41 pm   

"Kamila87"
Proszę, przeczytaj sobie ten artykuł.
http://infolinia.org/pora...-kategorii.html

Ponoć zawsze przychodzi "kryska na Matyska"

kamila87 
Stały bywalec
milka

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 12:18 am   

Dzięki za ten interesujący artykuł :)

aniaak23
Niemowa

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:19 am   

Ja też sądzę że gdyby nie CSA to wielu ludzi by tu nie było a w Polsce biedę klepało. A po 18 godzin to się może pracowało ale ze 4 lata temu! Też dla nich pracowałam i jakoś żyje do tej pory. A jeśli tak narzekacie to przecież droga wolna.. CSA nie zabija za zerwanie kontraktu.

Cenzor 

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 12:42 pm   

aniaak23 napisał/a:
Ja też sądzę że gdyby nie CSA to wielu ludzi by tu nie było a w Polsce biedę klepało. A po 18 godzin to się może pracowało ale ze 4 lata temu! Też dla nich pracowałam i jakoś żyje do tej pory. A jeśli tak narzekacie to przecież droga wolna.. CSA nie zabija za zerwanie kontraktu.

>>>>>
Jeśli chodzi o narzekanie w tym temacie to nie zauważyłem aby narzekało na CSA więcej niż jedna osoba.
Dlatego nie rozumiem dlaczego użyłaś/eś liczby mnogiej.
Po drugie, to raczej chodzi autorowi tematu o to aby przestrzec osoby przed wykorzystywaniem.
Całkowicie nie pojmuję ludzi którzy bronią coś czy też kogoś, dobrym słowem.
Nie rozumiem?, a tak ponieważ myślę że rodaków powinno się bronić, a nie agencję która nie dla wszystkich jest uczciwa.

kamila87 
Stały bywalec
milka

Wysłany: Czw Mar 25, 2010 2:47 pm   

:brawoo: Brawo za wypowiedz po wyżej :okii:

A propo polaków którzy przyjechali tu NIBY CSA ,może rzeczywiscie dzieki temu nie klepia biedy w Polsce, ale również dużo "ludzi" DZIĘKI CSA pracuje w tutejszych fabrykach po wyrokach sądowych,oczywiscie do zatrudnienia nie pytaja sie o karalność!!! Normalna agencja wiedzac o osobach karanych w Polsce, probujacych zatrudniac sie w ich agencjach nie przyjeła by do pracy takiej osoby!!!

Więc tylko chcialabym pokazać ludzią którzy wciaż twierdza że ta agencja jest solidna badz sprawiedliwa , że rzeczywiście jest inaczej...

aniaak23
Gość
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 10:50 pm   

To może powiedzmy także o ludziach którzy przyjeżdżają tutaj a zamiast pracować - kradną lub piją i nie chodzą do pracy, gdzie na ich miejsce poszedłby nie jeden. Prawda? Nikogo nie bronię. Sama rok pracowałam dla agencji i bywało różnie ale to oni dali mi start. Więc może uczyć się języka i szukać poza agencją??

Cenzor 

Wysłany: Sob Mar 27, 2010 12:08 am   

aniaak23 napisał/a:
To może powiedzmy także o ludziach którzy przyjeżdżają tutaj a zamiast pracować - kradną lub piją i nie chodzą do pracy, gdzie na ich miejsce poszedłby nie jeden. Prawda? Nikogo nie bronię. Sama rok pracowałam dla agencji i bywało różnie ale to oni dali mi start. Więc może uczyć się języka i szukać poza agencją??

>>>>>>
Aby się wypowiadać o ludziach o których piszesz należy założyć nowy wątek, który by tego dotyczył.
W tym temacie Kamila87 poruszyła kwestię nieuczciwej agencji.
A to że agencja dała pracę nie jednemu, nie czyni ją w żaden sposób nadzwyczajną.
Taka jest jej rola, i z tego ma pieniądze i to nie małe.
Co do nauki języka i szukaniu pracy na stałe, oczywiście że masz rację, lepiej pracować na kontrakt i mieć problemy pracy poprzez agencję z głowy.
A jeżeli tak owy kontrakt dostaniesz dzięki niej, ponieważ zaczynałaś od niej, to również nie zawdzięczasz tego nikomu oprócz siebie, oraz dzięki umowami zawartymi między pracodawcom a agencją.
Jeżeli agencja lub któryś z pracowników nie przestrzega prawa, jest nieuczciwy, bądź wykorzystuje swoich pracowników, należy to zgłosić do odpowiednich instytucji.
Nie ma co tutaj deliberować. :)

kamila87 
Stały bywalec
milka

Wysłany: Pon Mar 29, 2010 2:57 pm   

Może to zaciekawi pewne osoby :

Większość Polaków zarejestrowanych w agencji pracuje w okolicznych fabrykach przetwórstwa mięsnego. Nasi rodacy stanowią ponad połowę całej załogi. Obsługują maszyny, pakują mięso, sprzątają. Praca wykonywana jest w dość niskich temperaturach. Mimo to ni e uskarżają się na swój los.
Problemy pojawiają się po stronie zatrudniającej ich agencji, która wypłaca im na rękę poniżej 4 funtów na godzinę. Podczas gdy firma Ethnie za jednego pracownika płaci jej 7 funtów. Zaniżona stawka obowiązuję też podczas pracy w nadgodzinach, której pod groźbą zwolnienia odmówić nie można.

To wypowiedz nie jednej osoby!!!!

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 2:59 pm ]
Oczywiscie to stara wiadomosc ale dalej pracuje sie za najnizsza stawke. I warunki dalej sa okropne.

Cenzor 

Wysłany: Pon Mar 29, 2010 6:01 pm   

Proponuję aby poszkodowane osoby zaczęły od CAB.
Tam wszystko wytłumaczą i poradzą co należy zrobić.

aniaak23
Niemowa

Wysłany: Sro Mar 31, 2010 10:15 pm   

To już przesada! Ja pracuję w ETHNIC CUISINE! Skąd masz takie informacje ze mamy płatne poniżej 4funtów na godzinę??? To naprawdę baaaardzo stare wiadomości, Ludzie dostają najniższą krajową, tak samo jak pracujący tam walijczycy. Stawki się raczej nie zmieni. A polacy na wyższych stanowiskach (np ja) mamy wyższą stawkę.

kamila87 
Stały bywalec
milka

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 3:30 pm   

:okii: Tak owszem to stara wiadomość :!:
Ale jak dobrze wiesz duzo pracowników do tej pory narzeka na nie pełne wypłaty....
Tzn. Monika bieże pieniądze do kieszeni....

Cenzor 

Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 5:15 pm   

Ja spotkałem się z podobną opowieścią znajomego.
Jeden koleś pracował podobno w jakiejś agencji w biurze, a drugi wpuszczał do fabryk.
Przeważnie ludziom jednostkowo ginęły pieniądze, potem w większej ilości osób zgłaszało swoje niezadowolenie.
Ciągle nie wiadomo było o co chodziło i czemu ludzie byli w pracy, a nagle znikali z list pracowniczej.
Chłopcy ponoć zastosowali stary wałek, z listy usuwali osoby które przepracowały uczciwie 8 czy 10 godzin, a to miejsce do agencji wpływały nazwiska podstawionych znajomych którzy byli tylko w tej samej agencji zarejestrowani.
Ilość osób w zakładzie się zgadzała i wypłacane pieniądze z agencji również, tylko nie zawsze tym którzy na nie zapracowali uczciwie.
Ktoś to w końcu zauważył i obaj już w niej nie pracują.

paula28 
Rozkręca się

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 7:39 pm   

Ja sama mam koleżanki które pracowały przez csa i to co one opowiadały przechodziło wszelkie granice i nie mówiły dlatego zeby im współczuc ,tylko dlatego ze naprawde tak były traktowane,ktos powiedział ze csa nie zabija za zerwanie kontraktu moze i tak ,ale maa ludzi zaciagala w polsce kredyty dla wlasnie Csa zeby sie tu dostac ,bo obiecano im ze beda miec lepiej,co sie okazalo tylko bajka,bez znajomosci jezyka naprawde ciezko znalesc prace( czasami nawet jezyk nie pomoze) wiem o tym dobrze.........dlatego siedzą tam i pracują bo siebie trzeba utrzymac i rodzine którą sie w polsce zostawiło tez...........ale jak by ktos dal im inna szanse mysle ze 90% by skorzystało......

dlatego ja tez uczulam wszystkich na nieuczciwe agencje

Cenzor 

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 8:28 pm   

Myślę że wystarczy zmienić agencję w takim wypadku.
A o rzeczach niezgodnych z prawem, zgłosić np. do CAB.

stynski86 
Gaduła

Wysłany: Nie Paź 17, 2010 4:41 pm   

Ja zastanawiam się mianowicie jak nagminne łamanie prawa uchodzi im sucho? Nie rozumiem tez jak nasi rodacy mogą się ,,dawać robić w konia''. Proponuje ukrócenie tego precedensu :!:

anieliczka 
Anieliczka

Wysłany: Nie Paź 17, 2010 5:42 pm   

stynski86 napisał/a:
Ja zastanawiam się mianowicie jak nagminne łamanie prawa uchodzi im sucho? Nie rozumiem tez jak nasi rodacy mogą się ,,dawać robić w konia''. Proponuje ukrócenie tego precedensu :!:

ukrócenie procederu może nastąpić tylko wtedy, gdy zamiast/i pisać takiego posta dana osoba zgłosi te nieuczciwe praktyki do odpowiedniej organizacji, wiem, że jest taka komórka przy ministerstwie pracy, która zajmuje się nieuczciwymi agencjami, niestety nie znam tam nru tel., ale jestem przekonana, że jak ktoś chce, to znajdzie.

Odpowiedz do tematu